листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува образложение кон неревидиранот биланс на успех за период 01/01/20 - 30/09/20:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01 - 30.09.2020.pdf

Објавено на: 02.11.2020 15:22:22
Документ БР.: DOC_10191-685/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации