листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Измена на Предлог Одлука за Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 15.12.2020 година.


1.0_MKT SA Predlog Odluka_Otpovikuvanje i izbor na clenovi na OD_IZMENETA.pdf
1.2a_Predlog Vlada_korekcija na pozicii na predlozeni BoD kandidati_19.11.2020.pdf

Објавено на: 23.11.2020 14:10:20
Документ БР.: DOC_13285-198/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери