листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за Отповикување и избор на членови на Одборот на Директори на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 15.12.2020 година.


MKT Sobranie Odluka_Otpovikuvanje i izbor na clenovi na OD_15.12.2020.pdf

Објавено на: 15.12.2020 15:45:21
Документ БР.: DOC_12285-50/2020
Урнек: Измени во органи на управување