листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Друштвото ЛИБЕРТИ АД Скопје известува дека на 16.12.2020 година е објавена Понудата за преземање на Друштвото од страна на Liberty Holdco Galati & Skopje Limited. Проспектот за понудата за преземање може да се најде на веб страницата на Друштвото.

Објавено на: 16.12.2020 14:16:32
Документ БР.: DOC_10191-732/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации