листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 32, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува лице за контакт со инвеститори:

Лице за контакт со инвеститори: Оливера Ѓуровска

Телефон: 02 5270-207

e-mail: ogjurovska@zitoluks.com.mk


Одлука за назначување лице за контакт со инвеститори.pdf

Објавено на: 12.01.2021 14:58:50
Документ БР.: DOC_10191-13/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации