листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 13.01.2021 година Современ дом АД Прилеп достави известување до Скопски пазар АД Скопје за намера за преземање од страна на Современ дом АД Прилеп и ЗСФ-КОМ ДООЕЛ Скопје.

Современ дом АД Прилеп и ЗСФ-КОМ ДООЕЛ Скопје имаат намера да дадат понуда за преземање на сите обични акции со право на глас издадени од СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје.

Објавено на: 14.01.2021 08:53:07
Документ БР.: DOC_10191-18/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации