листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 Извештај за промена на сопственост на член на Управен одбор

Согласно член 34, став 1, алинеја 7 од Правилата за котација на Македонската Берза за хартии од вредност АД Скопје, известуваме дека Претседателот на Управниот одбор Г-дин Страшо Милковски, се стекна со 12,781 обични акции од издавачот Гранит АД Скопје.

Објавено на: 09.02.2021 14:10:12
Документ БР.: DOC_10191-118/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации