листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува образложение за резултатите од работењето за период 01.01.2020 - 31.12.2020:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01- 31.12.2020.pdf

Објавено на: 26.02.2021 14:54:25
Документ БР.: DOC_10191-197/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации