листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Собранието на акционери одржано на 30 03 2021 ја донесе следнава одлука за распределба на остварена добивка


7 raspredelba na dobivka.pdf

Објавено на: 30.03.2021 14:07:17
Документ БР.: DOC_12287-1/2021
Урнек: Распределба на добивка