листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве известуваме дека поради технички причини, Жито Лукс АД Скопје ќе го објави финансискиот план за 2021 најдоцна до 02/04/2021 год.

Објавено на: 01.04.2021 16:15:46
Документ БР.: DOC_10191-315/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации