листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 42 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува финансиски план за 2021 година:


Жито Лукс -Финансиски план 2021.pdf

Објавено на: 02.04.2021 16:11:49
Документ БР.: DOC_10191-318/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации