листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука од собрание на акционери за дивиденден календар


Одлука за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2020 година (дивиденден календар).pdf

Објавено на: 05.04.2021 14:30:01
Документ БР.: DOC_10187-2/2021
Урнек: Дивиденден Календар