листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, објавува образложение за резултатите од работењето за период 01/01/2021- 31/03/2021:


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01- 31.03.2021.pdf

Објавено на: 04.05.2021 15:26:28
Документ БР.: DOC_10191-428/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации