листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки донесени на собрание на акционери одржано на 14.05.2021 година


Odluka za usvojuvanje godisen izvestaj i finansiski izvestai.pdf
Odluka za raspored na rezultat.pdf
Odluka za usvojuvanje na izvestajot na OD.pdf
Odluka za usvojuvanje na revizorski izvestaj.pdf
Odluka za izbor na revizorska kuќа.pdf
Odluka za usvojuvanje na izvestaj od vnatresna revizijaj.pdf
Odluka za usvojuvanje na zdelki so zainteresirani strani.pdf
Odluka za prodazba na gradezni objekti.pdf
Odluka za prodazba na sopstveni akcii.pdf

Објавено на: 14.05.2021 14:03:44
Документ БР.: DOC_12283-30/2021
Урнек: Други одлуки од собрание