листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Годишно Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје со седиште на „Кеј 13-ти Ноември“ бр. 6, Скопје, коешто ќе се одржи на 17.06.2021 година со почеток од 11:00 часот, во Дирекцијата, Атриум 2, на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје.


Javen povik_MKT Godisno Sobranie_17.06.2021.pdf

Објавено на: 17.05.2021 09:02:29
Документ БР.: DOC_10109-80/2021
Урнек: Јавен повик за собрание