листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Акционерите на Цементарница УСЈЕ АД Скопје на Годишното собрание одржано на 25.05.2021 година донесоа Одлука за распределба на добивката за 2020 година


3. Одлука за распределба на добивката од 2020.pdf

Објавено на: 25.05.2021 15:21:17
Документ БР.: DOC_10187-8/2021
Урнек: Дивиденден Календар