листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки донесени на Годишното Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе одржано на ден 26.05.2021 год.


Одлуки од Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 27.05.2021 08:28:51
Документ БР.: DOC_12283-53/2021
Урнек: Други одлуки од собрание