листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

БИМ а.д. Свети Николе објавува Одлука од Собрание на акционери од 26.05.2021 год. за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2020 год.  (Дивиденден календар)


Одлука за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2020 год..pdf

Објавено на: 27.05.2021 08:28:58
Документ БР.: DOC_10187-10/2021
Урнек: Дивиденден Календар