листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Витаминка АД Прилеп објавува ревидирани финансиски извештаи.


Revidirani konsolidirani finansiski izvestai 2020.pdf
Revidirani poedinecni finansiski izvestai 2020.pdf

Објавено на: 31.05.2021 09:00:52
Документ БР.: DOC_12304-69/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи