листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Како резултат на спојување на Titan Cement Netherlands B.V. и AEAS Netherlands B.V., две компании во рамки на Групацијата ТИТАН, сите средства кои припаѓаа на AEAS Netherlands B.V. (вклучително и 929 обични акции издадени од Цементарница УСЈЕ АД Скопје) преминаа во сопственост на Titan Cement Netherlands B.V.

По извршениот нетрговски пренос на акции, Titan Cement Netherlands B.V. поседува вкупно 535.596 акции, односно 95% од вкупниот број на акции со право на глас издадени од Цементарница УСЈЕ АД Скопје.

Објавено на: 15.06.2021 14:10:48
Документ БР.: DOC_10191-473/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации