листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:


Одлука за распоредување на добивката за 2020 за друштвото Пекабеско ДОО Рашка Србија.pdf
Одлука за распоредување на добивката за 2020 за пекабеско АД.pdf
Одлука за распоредување на добивката за 2020 за Тимко Лаб ДООЕЛ.pdf

Објавено на: 16.06.2021 15:11:18
Документ БР.: DOC_12287-26/2021
Урнек: Распределба на добивка