листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука за назначување овластен ревизор за вршење ревизија на работењето на друштвото за 2021 г.


Odluka za naznacuv.na ovlas.revizor.-2021g..PDF

Објавено на: 29.06.2021 08:35:30
Документ БР.: DOC_12283-107/2021
Урнек: Други одлуки од собрание