листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Врз основа на Одлука за избор на член на Управен одбор на РЕПЛЕК АД Скопје бр. 02-2964/2 од 02.07.2021 година, донесена од Надзорен одбор на РЕПЛЕК АД Скопје, на ден 14.07.2021 година направена е промена во Централен регистар на РСМ.

Прилог: Одлука од Надзорен одбор на Реплек АД со бр. 02-2964/2 од 02.07.2021 година


ODLUKA.pdf

Објавено на: 15.07.2021 08:02:13
Документ БР.: DOC_12285-29/2021
Урнек: Измени во органи на управување