листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5% односно компанијата НАСТЕЛ ДООЕЛ Скопје се стекна со вкупно 1543 обични акции или 5,95% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 19.07.2021 09:31:30
Документ БР.: DOC_10191-502/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации