листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Доставуваме Одлука за избор на неизвршни членови на Одборот на директори на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје донесена на презакажаната седница на Собрание на акционери одржана на 26.07.2021 година


Odluka izbor na neizvrsni clenovi na OD na GTC A.D. Skopje.PDF

Објавено на: 27.07.2021 07:54:14
Документ БР.: DOC_12285-30/2021
Урнек: Измени во органи на управување