листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

  На ден 19,07,2021 година  со Нотарски акт ОДУ 204/2021 на Нотар Лидија Рибарева  од Штип ,  е спроведена Одлуката за одобрување на голема зделка   и Одлуката за заложување на недвижен имот во сопственост на Макпромет АД донесена на Собрание на акционери  одржано на  ден 23.04.2021.


ODU 204-2021.pdf

Објавено на: 29.07.2021 14:28:56
Документ БР.: DOC_10191-553/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации