листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

АДИНГ АД Скопје известува дека на ден 04.08.2021 година изврши продажба на сопствени акции по пат на јавна понуда.


ADING_Prodazhba na sopstveni akcii_04.08.2021.pdf

Објавено на: 12.08.2021 14:10:52
Документ БР.: DOC_12291-14/2021
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции