листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека м-р Глигорие Гоговски, Претседател на Надзорен одбор на Банката, се стекна со 4.500 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Едновремено известуваме дека и проф. д-р. Драгољуб Арсовски, Претседател на Управен одбор на Банката, се стекна со 1.500 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 18.05.2022 15:00:07
Документ БР.: DOC_10191-388/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации