листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за утврдување на износот на дивиденда за една акција и утврдување на дивиденден календар.


T.5 Odluka za utvrduvanje na dividenda i dividenden kalendar.pdf

Објавено на: 28.06.2022 08:39:30
Документ БР.: DOC_10187-25/2022
Урнек: Дивиденден Календар