Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Известување за откуп на сопствени акции

Реплек АД Скопје согласно Одлуката за стекнување сопствени акции со откуп Број 02-1979/1, донесена на Годишното собрание на акционери одржано на 27.04.2022 година, изврши откуп на 1200 сопствени обични акции преку Македонска Берза на ден 26.10.2022 година со што вкупно поседува 1200 сопствени обични акции, односно 4,63% од основната главнина на друштвото.

Објавено на: 28.10.2022 15:56:19
Документ БР.: DOC_12291-13/2022
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции