листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%, односно акционерот Владимир Пецовски Скопје се стекна со 3 акции, со што поседува вкупно 1574 обични акции или 6,07% од вкупниот број на акции.

 

Објавено на: 29.12.2022 14:10:35
Документ БР.: DOC_10191-710/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации