листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%.

Акционер со над 5%  Пецовски Владимир се стекна со 2 нови акции, со што поседува вкупно 1.589 обични акции или 6,13% од вкупниот број на акции 

Акционер со над 5% Туџарова-Трајковска Славица продаде 104 акции, со што поседува 2.872 акции или 11,08% од вкупниот број на акции

 

Објавено на: 22.03.2023 14:10:57
Документ БР.: DOC_10191-233/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации