Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Универзална Инвестициона Банка АД Скопје согласно член 40 став 5 од Правилата за котација на Македонската берза на хартии од вредност АД Скопје , известува за следната измена на Календар на настани во 2023 година: Јавен повик за годишно Собрание на акционери, материјали и предлог одлуки за годишно Собрание на акционери, ќе се објават на 03.04.2023 година.

Објавено на: 03.04.2023 08:38:05
Документ БР.: DOC_10191-269/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации