листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација  на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%.

Акционер со над 5%  Пецовски Владимир се стекна со 1 новa акциja, со што поседува вкупно 1.590 обични акции или 6,13% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 03.04.2023 09:20:17
Документ БР.: DOC_10191-270/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации