листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајки согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД објавува дека членот на Управен одбор Гелевски Панче за прв пат се стекна со 5 акции.

 

Објавено на: 05.04.2023 14:10:01
Документ БР.: DOC_10191-282/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации