листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и утврдување дивиденден календар


Одлука за определување на износот на дивидендата и утврдување дивиденден календар.pdf

Објавено на: 04.05.2023 15:30:45
Документ БР.: DOC_10187-6/2023
Урнек: Дивиденден Календар