листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонската берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД Скопје објавува промена на сопственоста над 5%

Акционер со над 5% Туџарова-Трајковска Славица продаде 6 акции, со што поседува 2.769 акции или 10.68% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 10.05.2023 14:00:17
Документ БР.: DOC_10191-409/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации