листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за исплата на дивиденда за  2022 година

 


10. Одлука за дивиденда и дивиденден календар 2022.pdf

Објавено на: 30.05.2023 14:46:28
Документ БР.: DOC_10187-16/2023
Урнек: Дивиденден Календар