листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Годишно Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп одржано на 30.05.2023г.


Odluki od Sobranie na akcioneri na TK AD Prilep - 30.05.2023.pdf

Објавено на: 31.05.2023 08:57:28
Документ БР.: DOC_12283-73/2023
Урнек: Други одлуки од собрание