листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за избор на член на Одбор на директори на ТК АД Прилеп донесена на Годишно собрание на акционери одржано на 30.05.2023


Odluka od Sobranie- izbor na clen na Odbor na dir. na TKP AD - Prilep.pdf

Објавено на: 31.05.2023 08:57:41
Документ БР.: DOC_12285-32/2023
Урнек: Измени во органи на управување