листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

.


Одлука за плаќање на дивиденда по Годишна Сметка на Макпетрол АД за 2022 год.pdf

Објавено на: 31.05.2023 09:03:58
Документ БР.: DOC_10187-17/2023
Урнек: Дивиденден Календар