листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи на Аутомакедонија АД Скопје


Конечни консолидирани ревидирани ФИ.pdf
Конечни поединечни ревидирани ФИ 2022.pdf
Одлука за усвојување на извештај на ревизорите 30.05.23.pdf

Објавено на: 31.05.2023 14:06:17
Документ БР.: DOC_12304-82/2023
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи