листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука донесена на Собрание на акционери одржано на 31.05.2023 година.

Новоизбраниот член на Одборот на директори поседува 16 обични акции во друштвото.


9 Одлука за избор на член на Одбор на директори.pdf

Објавено на: 31.05.2023 15:00:18
Документ БР.: DOC_12285-37/2023
Урнек: Измени во органи на управување