листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Објавуваме корегиран, односно дополнет Годишен Извештај за работењето на ЗК Пелагонија АД Битола, и пополнет Прашалник за примена на ККУ за ЗК Пелагонија АД Битола.


Годишен извештај ЗК Пелагонија 2022 г.doc
Прашалник ККУ едностепен систем ЗК Пелагонија.xls

Објавено на: 05.06.2023 15:36:06
Документ БР.: DOC_13285-181/2023
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери