листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за вонредно Собрание на акционери - Макстил А.Д


Јавен повик за свикување на Собрание на акционери Макстил АД Скопје 2023со кореспонденција.pdf

Објавено на: 09.06.2023 14:43:38
Документ БР.: DOC_10109-110/2023
Урнек: Јавен повик за собрание