листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На 61-та седница на Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, одржана на 14.07.2023 година, донесена е следната одлука:

  1. Одлука за избор на член на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје.

 


Tocka 1.pdf

Објавено на: 14.07.2023 09:32:09
Документ БР.: DOC_12283-120/2023
Урнек: Други одлуки од собрание