листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД објавува Образложение на неревидираните консолидирани финансиски извештаи за период 01.01. до 30.06.2023


Образложение за неревидираните финансиските консолидирани извештаи за период 01 01 до 30 06 2023.docx

Објавено на: 10.08.2023 14:10:22
Документ БР.: DOC_10191-592/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации