листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје објавува анализа кон неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01. - 30.09.2023 година:

 


Анализа на финансиските резултати на Стопанска банка АД Скопје за период 1.1.2023-30.9.2023 година.pdf

Објавено на: 27.10.2023 15:21:28
Документ БР.: DOC_10191-680/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации