листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Жито Полог АД Тетово прв пат објавува неревидирани консолидирани финансиски извештаи за периодот 01.01 до 30.09.2023 г.


Жито Полог берза 30.09.2023 Консолидиран.xls

Објавено на: 13.11.2023 14:12:50
Документ БР.: DOC_12298-103/2023
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.