Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известуваме дека, согласно членот 22 став 1 од Законот за преземање на акционерските друштва, Управниот одбор на „МАКПЕТРОЛ“ А.Д. – Скопје, на ден 25.12.2023 година, доби известување од ОИЛКО КДА – Скопје, за неговата намера за преземање на сите обични акции со право на глас, издадени од „МАКПЕТРОЛ“ А.Д. – Скопје, со обврска да ги откупи по цена од 67.001 денари за 1(една) акција.

Објавено на: 26.12.2023 09:12:37
Документ БР.: DOC_10191-776/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации